♫♪ ♫♫♪ بازارصفا ღ ღ
1390/03/19 :: نویسنده : بازار صفا

 

امروز می خوام در مورد حسادت بنویسم چیزی که همیشه ایام زندگی ام به خاطر اطرافیانم از دوست ، همکار و حالا تا همسر نیز درگیر آن هستم و این دربرگیرنده همه مردم دنیا است به سفید یا سیاه بودن پوست یا چه دینی داری ربطی نداره در فطرت هر انسانی است اما بعضی آدمها توی زندگیت می بینی مثل پدر و مادری که ازشون متولد شدی یا خواهر و برادر که از موفقیت تو خوشحال می شن اما افراد عامه و یا حتی همسر آدم بدونی که بفهمی از موفقیت های تو ناراحت می شه که چرا نتونسته مثل تو باشه .متاسفانه زندگی من همیشه همراه با حسادت اطرافیانم بوده و مخصوصا همسرم که انتظارشو نداشتم.

حسود هرگز نیاسود

خان می بخشه خانعلی نمی بخشه

ضرب المثل های فوق نمونه ای است که نشون می ده آدمهای سطح پایین از موفقیت های دیگران یا کسانی که با تلاش و پشتکار و البته به اراده خداوند پله های موفقیت رو طی می کنند حسودی می کنند. که من این مورد آخر رو خیلی مهم می دونم چون خداوند در قرآن هم نوشته اگر من بخوام به تو خیری برسه اگر همه عالم و آدم بخوان اون خیر به تو نرسه من بازم به طریقی به تو می رسونم و برعکس . هرکس تقدیری داره و البته اگر از خداوند بخواهی حتما او به تو در موفقیت کمک خواهد کرد من فکر می کنم آدمهای ناموفق به خداوند ایمانشون کمه برای همینم در کارشون پیشرفت نمی کنن و نهایتا  چون تلاشی نمی کنن به فکری حسودی می افتن.

البته چشم حسود شوره هم راست اینم باز در قرآن که منبع محکم ماورایی است نوشته شده و زمانیکه حضرت یعقوب به ده فرزندش گفت به صورت جدا جدا وارد شهر شوید که کسی شما را چشم نزند.

ما جوانهای عصر جدید فکر می کنیم خیلی از پدر ومادرهامون جلو هستیم تجربه های بسیار گرانبهای اونها رو نادیده می گیریم مخصوصا در مورد ازدواج همه ما فکر می کنیم از اونها متفکر تر هستیم البته می شه گفت بعضی معلومات اونها کهنه شده و باید آپدیت بشه اما ازدواج یک مساله ای است که از زمان حضرت آدم و هوا بوده و تا ابد هم ادامه دارد حتی در زندگی پس از مرگ هم خداوند در قرآن نوشته بهشتیان همسرانی دارند متاسفانه ما خیلی از سنتها و رسم و رسومات گذشته را فراموش کردیم پس در ازدواج به نکات زیر توجه کنیم :

۱- وقتی پدر و مادری می گویند فلانی به دردت نمی خوره چون دارن از محیط فکری خارج از ذهن ما به مساله نگاه می کنن و اونها قابلیت های ما رو می دونن.

۲-سعی کنیم افرادی که انتخاب می کنیم از اقوام یا آشنایانی باشه که سالها اونها رو بشناسیم نه با یکسال یا شش ماه عقد یا نامزدی تصمیم بگیریم همین خوبه این آخرشه و همه عمرمون باهاشون باشیم چون خیلی ها خودشونو بعد از ازدواج و عادی شدن روابط نشون می دن.

۳-از لحاظ معلومات و مدرک تحصیلی یکی باشند و مرد حتی بیشتر باشد.

۴-مرد حداقل ۴ تا ۵ سال از زن بزرگتر باشه چون همون طور که زنان قبل از مردان به بلغوغ می رسن افکاری که مردان و زنان تحت شرایطی خاص به اونها فکر می کنن برای مردان با سن بالاتر از زنان اتفاق می افتد.

دختران ۹ ساله بلوغ می رسن

پسران ۱۵ ساله بلوغ می رسن

۱۵-۹=۶ سال

البته از خطاها و موارد نمی شه گذشت ولی تراکم موارد طلاق برای مواردی که نکته های بالا رو رعایت نکرده باشن بیشتره

5- از لحاظ مالی حتما خانواده ها یکی باشند مخصوصا مرد باید از زن مال و مکنت بیشتری داشته باشه چون معمولا دختران در خانواده های امروزی بسیار مورد توجه والدینشون هستن و بنابراین سطح توقع اونها از همسرشون هم در همون حد بنابراین این مورد خیلی مهمیه که همیشه باید با دقت کافی اونو در نظر گرفت.

6- از لحاظ مذهبی و دینی و سنتی و حتی استان و ملیت در یک سطح باشند مثلا یک زن مسیحی روابط آزاد براشون مشکلی نداره ولی یک مرد مسلمان نه.

7- از نظر قیافه و جسمی بهم بخورند بلندی کوتاهی چاقی لاغری رنگ پوست و چهره از نکات بسیار مهم است.

نتیجه آخر اینکه قبلا می گفتن زن و مرد باید مکمل هم باشند اما حالا این نظریه رد شده و گفته می شود ازدواج تشکیل شده از یک زن و مرد کامل که شبیه هم باشند.

 

نوع مطلب : مهارت های ارتباطی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic