♫♪ ♫♫♪ بازارصفا ღ ღ

"هربار که شوهرم می گوید تو خیلی قوی هستی، مطمئنم از عهده اش بر می آیی. احساس می کنم که می خواهد نیاز هایم را نادیده بگیرد. ممکن است قوی باشم، اما هنوز دوست دارم که مردی از من حمایت کند."

اشتغال زن

زن هایی که خیلی قوی، مستقل و موفق هستند نیازی به مردها ندارند و بهتر است که تنها زندگی کنند؟؟؟

این سخنان چقدر برای شما آشناست؟

آن زن خیلی قوی است و از پس هر چیزی بر می آید؛

زن های قوی نیازی به توجه و مراقبت ندارند؛

زن های مستقل نیازی به شوهر ندارند.

معمولاً مردها به اشتباه چنین فکری می کنند که دو نوع زن در دنیا وجود دارد؛ نوع اول که آسیب پذیر، ظریف و لطیف و وابسته هستند و باید از آن ها مراقبت و مواظبت شود و نوع دوم که قوی، توانمند و قابل هستند، بنابراین نیازبه مراقبت و مواظبت ندارند. لذا هرگاه مردی نامزد و یا همسری دارد که به عنوان مثال شغلی آبرومند و با نفوذ دارد یا پویا و منظم و مستقل است، بیشتر توانایی ها و اعتماد به نفس اورا به اشتباه به حساب این می گذارد که نیاز ندارد کسی از او مواظبت و مراقبت کند و این که نیازی نیست نگران او باشند.

وقتی به خانه می رسم، می خواهم با شوهرم باشم، دوست ندارم آن زن جدی و خشنی باشم که از ساعت نه تا پنج بعداز ظهر بودم. دوست دارم این وقت ها مواضعم را ترک کنم. کسی باشد که مرا دوست بدارد و به من آسایش خاطر و آرامش خیال بدهد."

شکایت زن ها:

" نامزدم نمی فهمد که به رغم این که زن قوی و مستقلی هستم همچنان به آسایش خاطر و مهربانی نیاز دارم. چون بسیاری از اوقات قوی و شجاع ظاهر می شوم او فکر می کند از عهده ی هر چیز بر می آیم . اما در واقع این طور نیست و گاهی اوقات نیاز به کمی همدردی، همدلی و مراقبت دارم."

"هربار که شوهرم می گوید تو خیلی قوی هستی، مطمئنم از عهده اش بر می آیی. احساس می کنم که می خواهد نیاز هایم را نادیده بگیرد. ممکن است قوی باشم، اما هنوز دوست دارم که مردی از من حمایت کند."
زن

"تنها به این دلیل که قوی و توانا هستم به این معنا نیست که دوست ندارم گاهی اوقات نیز کسی از من محافظت و مراقبت کند. هنگامی که همسرم تلاش می کند از من مواظبت کند، احساس محبوب بودن و زنانگی می کنم."

" گرچه به لحاظ مادی و اقتصادی مستقل هستم و شغلم را جدی می گیرم، اما این به آن معنا نیست که ظریف و مهربان نیستم و هیچ گونه نیازی هم به کسی یا چیزی ندارم. زیرا بسیار ظریف هستم و نیازهای زیادی هم دارم. وقتی به خانه می رسم، می خواهم با شوهرم باشم، دوست ندارم آن زن جدی و خشنی باشم که از ساعت نه تا پنج بعداز ظهر بودم. دوست دارم این وقت ها مواضعم را ترک کنم. همه چیز را رها کنم و کسی باشد که مرا دوست بدارد و به من آسایش خاطر و آرامش خیال بدهد."

باور غلط: زن های قوی و مستقل نیاز به توجه و مراقبت ندارند.

واقعیت: تنها به این دلیل که زن ها قوی و مستقل هستند، لزوماً به این معنا نیست که نیاز به حمایت و مراقبت ندارند.

اشتباهی که مردان مرتکب می شوند این است که قدرت و توانایی را با خودکفایی اشتباه می گیرند. صرف اینکه زنی قوی و با اعتماد به نفس است به این معنا نیست که هیچ گونه نیازی ندارد و اصلاً نیز به این معنا نیست که به شخص توانمند و نیرومند دیگری نیاز ندارد. به این معنا نیز نیست که زن های قوی و مستقل هرگز خسته، ترسیده و وحشت زده و بی رمق نمی شوند.

در واقع بخشی از مشکل نیز همین است که چون زن ها در انجام مجموعه ای از وظایف و کارهای مختلف بسیار توانمند و قوی نیز ظاهرمی شوند، مردها این قابلیت و توانایی را در آن ها می بینند و تحسین می کنند و سپس چنین نتیجه گیری می کنند که زن ها به کمک آن ها نیازی ندارند. اما در واقع چنین نیست.

آنچه زن ها دوست دارند مردها بدانند:
عشق

صرف اینکه زن ها در یک یا چند مورد احساس توانایی و لیاقت می کنند و به کمکی احتیاج ندارند به این معنا نیست که هیچ گاه به کمک همسرشان احتیاج پیدا نمی کنند.

مردان عزیز: گاهی اوقات همسران شما دوست دارند که شما به آن ها کمک کنید، حتی اگر خودشان نیز به تنهایی قادر به انجام آن باشند. در این گونه مواقع، دوست دارند قدرت، توان، حمایت و مراقبت شما را حس کنند، دوست دارند گاهی اوقات از آنها بپرسید: " چه کاری از دست من ساخته است؟" این موجب می شود احساس امنیت و ارزشمند بودن کنند. گاهی اوقات نیز دوست دارند شما خودتان تشخیص دهید که به کمک تان احتیاج دارند، حتی پیش از آن که از شما کمک خواسته باشند. گاهی اوقات دوست دارند منتظر تقاضای کمک از جانب آنها نشوید.

مردان عزیز: زن ها گاهی اوقات به کمکتان احتیاج دارند و گاهی اوقات نیز ندارند. چنانچه نمی دانید، از همسرتان بپرسید. هرگز فرض رابر این نگذارید که چون هفته پیش از پس همه ی کارها به تنهایی برآمد و به کمک شما احتیاج نداشت، این هفته نیز به کمک تان احتیاج نخواهد داشت.

واقعیت مربوط به این باور غلط

هرگز اجازه ندهید زن های قوی و مستقل شما را گمراه کنند. به یاد داشته باشید که زن ها هرقدر هم که قوی یا مستقل باشند. همچنان نیاز دارند احساس کنند که به طرق مختلف از آنها مراقبت می شود. هنگامی که به همسرانتان توجه می کنید و آماده اید از آن ها حمایت کنید، به آن ها اطمینان می دهید که تکیه گاه آن ها هستید. این راز را همواره به یاد داشته باشید:

زن هایی بیشتر به توجه، حمایت و مراقبت نیاز دارند که از دیگران بیشتر حمایت و مراقبت میکنند.نوع مطلب : مهارت های ارتباطی ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات